Vánoční setkání

Vánoční setkání dětí a rodičů na školní zahradě aneb

„Staročeské vánoční zvyky“

Velmi srdečně Vás zveme na odpolední setkání dětí, rodičů a zaměstnanců naší školky ve středu

13. 12. 2023 od 15.30 hodin.

Na školní zahradě pro Vás a vaše děti budou připraveny stanoviště, kde budete mít příležitost vyzkoušet si staročeské zvyky, jako je například pouštění lodiček, rozkrajování jablíček, házení střevícem, pletení vánočky, výroba řetězu přání a jiné.

Z domova si, prosíme, přineste jablko (pokud budete chtít rozkrajovat na hvězdičku). Z rozkrojených jablíček si budete moci následně vyrobit svícen.

Naše paní kuchařky se postarají o něco teplého na zahřátí a my Vám společně s Vašimi dětmi připravíme něco sladkého na zub.

A pokud již máte napečené nějaké vánoční cukroví, můžete s sebou přinést na ochutnání.

Prosíme rodiče, aby si své děti vyzvedli v MŠ před začátkem naší akce, nejdéle do 15.15 hodin a oblékli si je a přišli pak společně na zahradu.

Rodiče si za své děti při této akci přebírají zodpovědnost.

Paní učitelky ještě musí vše dochystat a připravit se na společné setkání.

Děkujeme.

Společně si zazpíváme tradiční vánoční koledy, přiblížíme si tu kouzelnou atmosféru Vánoc a na chvíli se spolu zastavíme v této uspěchané době.

Akce bude ukončena v 17.00.

Velice se těšíme na setkání s vámi všemi

13 prosinec 2023