Provozní doba školní kuchyně : 6.30 – 15.00 h

Telefon:

sjmsjonasova@seznam.cz

Stravování dětí

Školní jídelna je součástí mateřské školy. Zdravý životní styl patří ke každodennímu programu našich dětí, proto i skladbou jídelníčku se snažíme dětem zajistit plnohodnotnou a vyváženou stravu. Do jídelníčku běžně zapojujeme „zdravé potraviny „ .  Upřednostňujeme místní, čerstvé a sezónní potraviny. Naše školní jídelna se řídí vyhláškou MŠMT č.107-2005 Sb. , výživovými normami a spotřebním košem. Naše paní kuchařky pomocí moderních a netradičních receptur vaří chutně i dětmi neoblíbená jídla, jako jsou v mateřských školách např. ryby a luštěniny.

Pitný režim je dětem k dispozici po celý den ve formě vody, ochucené vody a čajů, ke svačinkám pak přidáváme mošty, džusy, mléko, ochucené mléko, bílou kávu a kakao. Každé ráno na děti čeká ovocná mísa, kde kombinujeme místní i tropické ovoce. Podporujeme samoobslužnost dětí, 1 x týdně máme „mazací svačinky „ , tzn. že každé dítě si svoje pečivo namaže samo a samo si ho ozdobí zeleninou. Do jídelníčku zapracováváme i tradice, svátky a zvyklosti ( svatomartinskou husu, posvícenské koláče, velikonoční jidáše … ).

Každé dítě má nárok na stravu, s tím souvisí i povinnost rodičů platit každý měsíc řádně a včas. V naší MŠ probíhají platby zálohově měsíc dopředu, a to formou inkasní platby na č. účtu 2802707621 / 2010.

Aktuální jídelníček: