Vánoční výlet

Vážení a milí rodiče,

ve čtvrtek 7.12.2023 pojedeme na vánoční výlet na zámek Slatiňany, kde pro nás bude připravena komentovaná prohlídka.

V tento den přiveďte své děti do MŠ nejdéle do 7:45 hodin, prosíme, své děti nepřevlékejte, jen svrchní oděv a obuv.

Odjezd od mateřské školy bude v 8:00 hodin, vracet se budeme na oběd.

Do batůžku dejte dětem pití v plastové lahvičce a nějakou malou dobrůtku. Svačinku pro děti je zajištěna.

Doprava za tento výlet bude hrazena z Fondu dětí.

Vstupné do zámku 40,- Kč bude vybíráno na třídách.

Pokud je Vašemu dítěti nevolno v autobuse, informujte své p. učitelky na třídách předem a domluvte se na podrobnostech.

Prožijeme Štědrý den a Štědrý večer tak, jak jej zažila v roce 1901 rodina Františka Josefa z Auerspergu. Jaký byl tento den od brzkých ranních hodin v zámecké kuchyni? Co dobrého bylo na štědrovečerní prostřené tabuli a jak to bylo s vánočním stromečkem a dárky? To a mnohé další se dozvíme ve vánočně vyzdobených interiérech zámku.

7 prosinec 2023